LEVI SAVEZ KENIJE U BORBI PROTIV FRANCUSKOG IMPERIJALIZMA

Drugarice i drugovi iz Levog saveza Kenije su 15. januara 2026. godine organizovali protestni skup ispred francuske ambasade u Najrobiju, kako bi izrazili protivljenje agresivnoj politici Francuske prema Rusiji i agresivnoj politici SAD prema Venecueli.

 

Drugarice i drugovi iz Kenije jasno su izrazili svoje protivljenje svim ratovima i agresijama koje sprovode SAD i njeni sateliti unutar Evropskoj unije i NATO-a, među kojima je i Francuska. Posebno su osudili kidnapovanje legitimnog predsednika Venecuele, Nikolasa Madura, genocid u Gazi, ali i neokolonijalizam koji posebno pogađa afričke zemlje.

 

Na skupu je učestvovalo oko 40 ljudi, koji su nosili transparente sa porukama: „Makrone, diži ruke od Rusije!“ „Makrone, ti nisi Napoleon!“ „Stop vojnoj podršci Ukrajini!“ „Stop Zelenskom!“ i mnoge druge.

 

Prezreni širom sveta podižu svoj glas! Narodi širom planete snažno izražavaju protivljenje imperijalizmu! Ujedinjeni narod će uvek pobediti!

 

Sekretarijat Saveza komunističke omladine Jugoslavije,

Beograd,

18. 01. 2026.

NAJNOVIJE:

SKOJ TRAŽI ULICU KIM IL SUNG-a U BEOGRADU Jelena Riznić nije skojevka! GODIŠNJICA NATO AGRESIJE – NATO UBICE NIKAD DOBRODOŠLE SKOJ OTKRIO MURAL POSVEĆEN NIKOLASU MADURU I SILIJI FLORES ODRŽAN SKUP PODRŠKE NARODU IRANA